Bera Bera Balonmano
«Go back
CLUB INFO

Bera Bera Balonmano
Travesia Rodil, 8
20013 Donostia/Gipuzkoa
Spain

Geolocation Location
EHF Cup 2011/12 Participation
► LAST 16
Lada vs Bera Bera Balonmano 28 : 22 (14 : 13)
Bera Bera Balonmano vs Lada 35 : 34 (14 : 18)
► ROUND 3
DHW Antwerpen vs Bera Bera Balonmano 14 : 44 (3 : 22)
Bera Bera Balonmano vs DHW Antwerpen 37 : 15 (17 : 7)
click on the lines & headers for more information
EHF Club Competition History
EHF European League 2020-21 - Qualification Round 3 ▼ MATCHES
EHF Cup 2019-20 - Qualification Round 2 ▼ MATCHES
EHF CL 2018-19 - Qualification Tournaments ▼ MATCHES
EHF Cup 2018-19 - Group Phase ▼ MATCHES
EHF Cup 2017-18 - Qualification Round 2 ▼ MATCHES
EHF CL 2016-17 - Qualification Tournaments ▼ MATCHES
EHF Cup 2016-17 - Qualification Round 3 ▼ MATCHES
EHF Cup 2015-16 - Round 3 ▼ MATCHES
EHF Cup 2014-15 - Last 16 ▼ MATCHES
EHF CL 2013-14 - Group Matches ▼ MATCHES
EHF CL 2012-13 - Qualification Tournaments ▼ MATCHES
Cup Winners' Cup 2012-13 - Quarter Final ▼ MATCHES
Cup Winners' Cup 2009-10 - Round 3 ▼ MATCHES
EHF Cup 2008-09 - Round 3 ▼ MATCHES
Cup Winners' Cup 2007-08 - 1/2 Final ▼ MATCHES
Cup Winners' Cup 2006-07 - Round 4 ▼ MATCHES
EHF Cup 2005-06 - 1/8 Final ▼ MATCHES
EHF Cup 2004-05 - 1/8 Final ▼ MATCHES
EHF Cup 2003-04 - Round 3 ▼ MATCHES
EHF Cup 2002-03 - Round 4 ▼ MATCHES
EHF Cup 2001-02 - Round 4 ▼ MATCHES
EHF Cup 2000-01 - Round 3 ▼ MATCHES
City Cup 1998-99 - 1/8-finals ▼ MATCHES
Cup Winners' Cup 1997-98 - 1/16-finals ▼ MATCHES
Cup Winners' Cup 1996-97 - 1/4-finals ▼ MATCHES
City Cup 1995-96 - 1/4-finals ▼ MATCHES
click on the lines & headers for more information
FORMER CLUB NAMES
2020/21 - Super Amara Bera Bera
2015/16 - Balonmano Bera Bera
2011/12 - Bera Bera Balonmano
2009/10 - Akaba Bera Bera
2007/08 - AKABA BeraBera
2005/06 - AKABA Bera Bera-Pasajes S. Pedro
2004/05 - Bera Bera S.Sebastian
2002/03 - AKABA Bera Bera S.Sebastian
2000/01 - Bera Bera S.Sebastian
1998/99 - Bera-Bera San Sebastian
1997/98 - Corteblanco Bidebieta
Top News»ALL NEWS
2011-12 Team
Altuna Odriozola Libe
Arizaga Iribarren Nagore
Berta Melinda (HUN) HUN
Campa Anita (SRB) SRB
Carvalho Carneiro Diniz Fabiana (BRA) BRA
Cuna Lage Veronica
Fernandez Ibanez Beatrix
Mena Antonela Lucia (ARG) ARG
Menendez Martinez Alba
Pinedo Saenz Elisabet
Punko Anna (RUS) RUS
Ramon Olatz
Rodriguez Cubas Llamiley
Rubio Ponce Eider
Ziarsolo Areitiouart Matxalen
Zoqbi De Paula Darly (BRA) BRA
click on the names for more information